JAK ZAPROJEKTOWAĆ OŚWIETLENIE W DOMOWYM GABINECIE?

JAK ZAPROJEKTOWAĆ OŚWIETLENIE W DOMOWYM GABINECIE?

Praca w domu wymaga nie tylko samozaparcia i konsekwencji, ale również odpowiednich warunków. Dowiedz się, jak zaprojektować oświetlenie!

Biuro w swoim domu z powodzeniem możesz urządzić w wydzielonej na ten cel przestrzeni w pokoju dziennym, salonie czy sypialni. Oprócz tego, że potrzebujesz funkcjonalnych mebli, aby przy minimalnym wykorzystaniu przestrzeni uzyskać maksimum wydajności, nie możesz zapomnieć o jednym z ważniejszych elementów: o dobrym i przemyślanym oświetleniu! Dzięki naszym poradom w Twoim domowym gabinecie będzie pracowało się zarówno przyjemnie, jak i zdrowo.

                Bez dobrze zaprojektowanego oświetlenia praca w naszym domowym biurze może stać się udręką. Jeśli wyposażyliśmy już nasz domowy kącik w niezbędne meble, miejsce na drukarkę, komputer oraz uporządkowaliśmy dokumenty, możemy przejść do równie ważnego elementu: PROJEKTU OŚWIETLENIA!

Po pierwsze zacznijmy od naturalnego światła. Wiedz o tym, że najlepiej będzie, jeśli nasze domowe biuro będzie usytuowane od strony północnej albo wschodniej, wtedy rozproszone światło będzie pomagało nam w pracy.

Kolejną podstawową zasadą, o której koniecznie musimy pamiętać jest to, że światło powinno padać zawsze z lewej strony (dla osób leworęcznych z prawej) – sprawi to, że znacznie zmniejszymy kontrast pomiędzy cieniem naszej ręki, który potrafi mocno utrudnić pracę. Skoro już jesteśmy przy biurku to ważne jest, aby wybrać funkcjonalną lampę. Najlepiej sprawdzi się ta z obrotowym ramieniem oraz główką. Do pracy idealnie nas zaangażuje światło chłodne o „temperaturze barwowej” 5600K.

bifiajea